• +48 32 500 03 01
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Image

Projekty Cyfrowa Gmina oraz Cyfrowy Powiat

Projekt Cyfrowy Powiat był odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie placówek oświatowych na rozwój cyfryzacji. Pandemia pokazała bowiem, że nie są one gotowe do sprawnej obsługi spraw online. Chcąc pomóc placówkom w cyfryzacji, powstał program Cyfrowy powiat/Cyfrowa Gmina. Dzięki dofinansowaniom urzędy mogły wzmocnić swoje zaplecze informatyczne, zmodernizować i zwiększyć cyfrowe bezpieczeństwo.

Projekty związane z dofinansowaniami to zawsze duża pomoc, a często główne źródło finansowania zwłaszcza dla drobnych gmin i powiatów. Pandemia udowodniła, jak ważna jest odpowiednia infrastruktura oraz oprogramowanie zabezpieczające w jednostkach państwowych. Urzędy nie były gotowe na obsługę petentów online. Program Cyfrowy Powiat/Cyfrowa Gmina miały na celu pełną cyfryzację placówek samorządowych, poprzez przekazanie środków na zakup sprzętu i oprogramowania. Pogramy obejmowały:

  • Analizę stanu cyberbezpieczeństwa, zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

  • Cyfryzację urzędów jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT, oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji edukacji zdalnej i e-usług.

  • Edukację cyfrową w zakresie obsługi oprogramowania, sprzętu i licencji.

Cyfrowa Gmina

Image

Pomoc dla Gmin

Coraz większe zapotrzebowanie na usługi cyfrowe sprawiło, że coraz więcej placówek zmuszona była scyfryzować swoją pracę. Nie wszystkie jednak były na to gotowe. Projekt Cyfrowa Gmina skierowany do placówek samorządowych był pomocą finansową mającą na celu zakup urządzeń, oprogramowania i licencji potrzebnych do stworzenia infrastruktury informatycznej. Mogły w nim wziąć udział wszystkie gminy w Polsce.

Otrzymane wsparcie finansowe miało być wykorzystane na zakup sprzętu IT oraz oprogramowania. Planowało się upowszechnienie chmury obliczeniowej. Samorządy w wyniku odpowiedniego audytu zostały zbadane, pod kątem poprawy cyberbezpieczeństwa. Był to niezwykle ważny krok, biorąc pod uwagę jak wiele danych o szczególnym znaczeniu, przetwarza się w urzędach.

Dofinansowanie nie ograniczało się jednak tylko do urzędów, miało także pomóc lokalnej ludności. Środki bowiem zostały wykorzystane także na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci, których rodziny zostały dotknięte likwidacją PGR. Projekt bowiem zakładał kompleksową pomoc dla gmin w każdym aspekcie dotyczącym cyfryzacji.

Cyfrowy Powiat

Image

Bezpieczny Powiat

Projekt Cyfrowy Powiat był odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie placówek oświatowych na rozwój cyfryzacji. Pandemia pokazała bowiem, że nie są one gotowe do obsługi spraw online. Chcąc pomóc placówkom w cyfryzacji, powstał program Cyfrowy powiat. Dzięki dofinansowaniom urzędy mogły wzmocnić swoje zaplecze informatyczne. Konkurs był kierowany do powiatów, natomiast miasta na prawach powiatu nie mogły brać w nim udziału.

W jednostkach samorządowych bowiem wykorzystuje się znaczne ilości plików. Istotnym aspektem jest bezpieczeństwo przetwarzanych danych, które są narażone na różnego rodzaju ataki. Kradzież, uszkodzenie, czy ataki phishingowe to tylko niektóre z zagrożeń czyhające na użytkowników. Dlatego dla placówek tak ważne było cyberbezpieczeństwo. Program Cyfrowy Powiat umożliwił dostosowanie swojej infrastruktury IT do dynamicznych zmian zachodzących w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego.

Powiaty mogły liczyć na dofinansowanie rzędu nawet 350 000 złotych. Minimalna kwota wynosiła 100 000 złotych. Były to wystarczające środki, aby zmodernizować infrastrukturę, czy zakupić nowy sprzęt i oprogramowanie. Co istotne o przyznaniu grantu nie decydowała kolejność zgłoszeń, ale uprawnienia do otrzymania dofinansowania. Zaś zgłoszenia do konkursu można było dokonać online, co było bardzo wygodne i dawało gwarancję, że zgłoszenie przyjdzie w odpowiednim dla programu terminie.

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi i chcesz podjąć współpracę, uzyskać więcej informacji lub po prostu skonsultować się z nami, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Niezależnie od tego, którą formę kontaktu wybierzesz, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania, udzielić wsparcia i podjąć kroki w kierunku korzystnej współpracy.


Zadzwoń lub napisz do nas: 

Sekretariat:

+48 32 500 03 01

biuro@forip.pl

Dział Handlowy:

+48 32 500 03 02

handlowy@forip.pl

Dział Techniczny:

+48 32 500 03 03

techniczny@forip.pl

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi i chcesz podjąć współpracę, uzyskać więcej informacji lub po prostu skonsultować się z nami, jesteśmy do twojej dyspozycji. Niezależnie od tego, którą formę kontaktu wybierzesz, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania, udzielić wsparcia i podjąć kroki w kierunku korzystnej współpracy.