• +48 32 500 03 01
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uchroń się przed cyberzagrożeniami

Kluczem skutecznej obrony jest opóźnić postęp wroga tak, aby zyskać na czasie i móc wystosować skuteczną linię obrony. Ta militarna metafora idealnie oddaje to, jak należy podchodzić do cyberbezpieczeństwa i ataków na infrastrukturę IT. Co ważne ewentualne incydenty nie dotyczą tylko prywatnych użytkowników, czy przedsiębiorstw, ale również placówek takich jak szpitale, banki, a nawet elektrownie, czy gazownie. Dlatego wprowadzane są coraz to nowocześniejsze rozwiązania, które stanowią skuteczną obronę przed cyberzagrożeniami. 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo informacji jest priorytetem dla każdej organizacji, zwłaszcza takiej, która przetwarza wiele danych klientów, pacjentów, pracowników, a także poufne pliki zawierające tajne informacje. Wraz z rozszerzaniem swojej infrastruktury warto inwestować w rozwiązania związane z cyberbezpieczeństwem. Konieczne jest więc wdrożenie wielu zabezpieczeń celem zapobiegania incydentom. Pamięć masowa QNAP pozwala na kompleksową kontrolę zabezpieczeń. Ataki hakerskie mają często na celu nie tylko destabilizację działania organizacji, ale przede wszystkim kradzież lub uszkodzenie danych. Dzięki pamięci masowej zabezpieczamy całe setki danych przed ich całkowitą utratą. Ochrona połączeń, pułapka na zagrożenia, ochrona uprawnień, oraz ochrona transmisji, to wszystko dostajemy od QNAP w ramach oferowanych rozwiązań. W razie incydentu mamy możliwość łatwego odzyskania danych i oceny zagrożenia. Ważne jest, aby wiedzieć, jak zbudować bezpieczeństwo cyfrowe w organizacji. Przede wszystkim trzeba działać na kilku płaszczyznach.

VPN i zapora sieciowa

Inwestycja w infrastrukturę IT zawsze jest przedsięwzięciem, które będzie rzutowało na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa lub placówki. VPN zapewnia zabezpieczenia dostępu do zasobów sieciowych i usług w publicznych sieciach. Zapobiega również przechwytywaniu ruchu sieciowego. Niektóre VPN można połączyć ze zdalnymi serwerami, sprawiając, że dostęp do zasobów jest dużo bardziej bezpieczny. Kolejnym istotnym elementem infrastruktury, która ma kluczowe zadanie w ochronie urządzeń sieciowych i danych jest zapora sieciowa. Wykrywa ona automatycznie złośliwe oprogramowanie i umieszcza je na czarnej liście, jednocześnie blokując, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo jeszcze przed zainstalowaniem zainfekowanych plików.

Network Detection & Response

Ważne jest, aby wykorzystywane narzędzia posiadały również umiejętność uczenia się zagrożeń. Pozwoli to na szybkie wyłapywanie niepożądanych działań i ograniczenie incydentów. Analiza behawioralna jest więc kluczową technologią w zakresie cyberbezpieczeństwa. QNAP posiada rozwiązanie NDR (Network Detection & Response), które pozwala selektywnie i szybko przesiać niektóre ruchy sieciowe przez Threat Watch. Używany jest on również do symulacji mechanizmu pułapki popularnych usług sieciowych, celem wykrycia na wczesnym etapie działalności penetracyjnej Internetu przez ukierunkowane wirusy i złośliwe oprogramowanie.

Twój priorytet- Ochrona Sieci

Istnieje jeszcze wiele rozwiązań, dzięki którym zabezpieczymy swoje dane. Ważne, aby zrobić to już na etapie budowy lub modernizacji infrastruktury IT. Tylko dzięki solidnie stworzonej sieci antywirusowej możemy mieć pewność, że nasze dane, pliki, czy oprogramowanie jest bezpieczne. Wszelkie zagrożenia sprawiają, że mogą one zostać uszkodzone, wykradzione lub stale zniszczone. Jeżeli nie jesteś pewny, co należy zrobić, aby Twoja infrastruktura IT była zabezpieczona przeciw cyberzagrożeniom, zapraszamy do kontaktu. Doradzamy i szkolimy w kwestiach cyberbezpieczeństwa.

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi i chcesz podjąć współpracę, uzyskać więcej informacji lub po prostu skonsultować się z nami, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Niezależnie od tego, którą formę kontaktu wybierzesz, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania, udzielić wsparcia i podjąć kroki w kierunku korzystnej współpracy.


Zadzwoń lub napisz do nas: 

Sekretariat:

+48 32 500 03 01

biuro@forip.pl

Dział Handlowy:

+48 32 500 03 02

handlowy@forip.pl

Dział Techniczny:

+48 32 500 03 03

techniczny@forip.pl

Skontaktuj się z nami

Jeśli zainteresowały Cię nasze usługi i chcesz podjąć współpracę, uzyskać więcej informacji lub po prostu skonsultować się z nami, jesteśmy do twojej dyspozycji. Niezależnie od tego, którą formę kontaktu wybierzesz, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania, udzielić wsparcia i podjąć kroki w kierunku korzystnej współpracy.